Artykuł: Wymiana młodzieży 2016 - Gimnazjum nr 2 w Bytowie
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Albumy zdjęć Wrzesień 25 2017 13:28:37

W dniach od 19. do 23. września w naszej szkole odbywała się coroczna wymiana uczniów ze szkoły we Frankbergu. Przybyli goście po ponad 11 godzinnej podróży spędzili w Polsce 5 dni , mieszkając u rodzin uczniów naszej szkoły. Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Nasz plan zajęć był wypełniony po brzegi.

Pierwszy dzień zleciał bardzo szybko , ponieważ po długo wyczekiwanym przyjeździe naszych kolegów, udaliśmy się z nimi do domów aby się bliżej poznać i pozwolić im na chwilę relaksu po długiej podróży.
Drugiego dnia niemieccy uczniowie mieli okazję zobaczyć , jak wyglądają typowe lekcje w polskiej szkole, po czym udali się na wizytę do Burmistrza naszego miasta oraz zwiedzali Muzeum Zachodnio-Kaszubskie. Jednak nie był to koniec zwiedzania, ponieważ później wszyscy wspólnie poszliśmy obejrzeć charakterystyczne miejsca Bytowa. Po południu swój wolny czas wykorzystaliśmy wspólnym wypadem na kręgle!
Trzeci dzień to wyjazd do Torunia. Na miejscu od razu poszliśmy nad Wisłę i pod słynną krzywą wieże. Następnie starówka i czas na zakup pierników! Po obiedzie w znanej toruńskiej restauracji - "Gęsia szyja", udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika , w którym dowiedzieliśmy się jaka jest historia tych przepysznych wypieków oraz sami również mogliśmy owe zrobić, z tym że już nie jadalne a tylko pamiątkowe ;)
W czwartkowy poranek tworzyliśmy w grupach projekty , na bardzo ciekawy dla nas temat, mianowicie o subkulturach. Po prezentacji wszyscy stwierdzili , że poszło nam bardzo dobrze.
O godzinie 17 spotkaliśmy się na szkolnym grillu. Uczestniczyli w nim również nauczyciele naszego gimnazjum i zaproszeni goście. Zabawa była naprawdę przednia , w dużej mierze dzięki wspólnej grze w siatkówkę.
Piątek chcieliśmy wykorzystać jak najlepiej się da, bo był to nasz ostatni pełny, wspólny dzień. Wyjazd do Gdańska i Sopotu był do tego najlepszą okazją. Na pierwszy rzut poszedł Gdańsk, w którym zobaczyliśmy wszystkie jego najbardziej popularne i najpiękniejsze zakątki. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad i zakupy do pobliskiej galerii handlowej. Na zakończenie pojechaliśmy na sopockie molo , gdzie zrobiliśmy mnóstwo wspólnych zdjęć. Zmęczeni , ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.
Sobota dała nam wiele powodów do wzruszeń. Rano stawiliśmy na miejsce zbiórki i niestety - pożegnaliśmy.

Chyba nie ma osoby , która nie stwierdziłaby że wymiana nie była przygodą i cudownym doświadczeniem, którego nie zapomnimy do końca życia. Oczywiście chcemy nadal utrzymywać kontakt z naszymi nowymi przyjaciółmi.

galeria >>>

Dodane przez mirek dnia listopad 06 2016 11:39:59561 Czytań - Drukuj