Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów - Plan lekcji - Projekt edukacyjny - Biblioteka szkolna - Rekrutacja

PRAWO SZKOLNE
  Regulamin szkoły
  WSO
  PSO
  Punktowy system oceniania z wychowania fizycznego

KOŁA ZAINTERESOWAŃ
  Koło Ekologiczne
  Eurokrąg
  Szkolne Koło Misyjne

SPORT SZKOLNY
  Wiadomości sportowe

NASZE SUKCESY
  Konkursy i olimpiady

Etyka
UWAGA!!!

Od września 2014 w naszym gimnazjum będzie możliwość uczęszczania na zajęcia z ETYKI!!!
( dla osób nieuczęszczających na zajęcia z religii).

mirek dnia April 15 2014 13:19:28 · Drukuj
HAPPY!
damian dnia April 07 2014 22:25:13 · Drukuj
Zrób prezent sobie i środowisku
Drodzy uczniowie!!!

W imieniu Centrum UNEP/GRID-Warszawa informuję, iż w ramach nowej kampanii pt. „ Zrób prezent sobie i środowisku” ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. „Mój ekodzień”. W konkursie może wziąć udział każdy.

Konkursowe fotografie można nadsyłać do 25 kwietnia br. Liczy się pomysł i „ekospostrzegawczość”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na znaczenie codziennych nawyków, decyzji podejmowanych przy sklepowej półce czy podczas użytkowania domowych i biurowych sprzętów, dla stanu środowiska naturalnego. Docenione będą te fotografie, których autorom uda się interesująco pokazać, jak w praktyce chronić przyrodę w domu, w szkole, w pracy, na ulicy. Może z poczuciem humoru? Na pewno z poczuciem odpowiedzialności za planetę, na której żyjemy.

Do dokumentowania aparatem swoich ekonawyków zachęcają konkursowe nagrody. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymają tablety. Na „brązowego medalistę” czeka odtwarzacz mp3. Kilkanaście wybranych przez jury zdjęć zostanie zaprezentowanych na wystawach w różnych miejscach w Polsce.

Zgłoszeń można dokonywać na stronie http://www.ekoprezent.org/konkurs. W razie wątpliwości można zgłaszać się do mnie. Serdecznie zapraszam i liczę na Waszą pomysłowość.

Anna Paczkowska
mirek dnia March 20 2014 11:23:06
Czytaj więcej · 21 Czytań · Drukuj
Akcja „Dla wdzięczności przyrody-tydzień oszczędzania energii i wody!”

Koło ekologiczne zachęca wszystkich chętnych do pomiaru energii lub wody
w marcu 2014 roku w swoim domu w ramach akcji „Dla wdzięczności przyrody-tydzień oszczędzania energii i wody!”. Wystarczy, że zmierzysz tygodniowe zużycie prądu lub wody w swoim domu- zaczynając od dziś- 11.03.14- worek, a kończąc 18.03.14 też wtorek, zanotujesz wyniki na karcie pomiaru i oddasz kartę to do p. A. Paczkowskiej. Za miesiąc wykonasz podobny pomiar i wówczas otrzymasz dodatkową ocenę z biologii, uzyskasz dodatkowe punkty z zachowania oraz plusa z fizyki. Bardzo prosimy o umieszczenie informacji czy jest to pomiar wody czy energii oraz o podanie jednostek.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję ekologiczną!
Członkowie Ekozespołów 
Jak zmierzyć zużycie prądu czy wody w ciągu tygodnia?

Spisz np. w poniedziałek o godz. ok. 16.00 wartość z licznika prądu czy wodomierza- wpisz wynik pod punktem x1. Następnie za tydzień w następny poniedziałek wykonaj tę samą czynność i wpisz wynik w pozycję x2. Odejmij x2 od x1 a otrzymasz wynik X3. Uzupełnij resztę rubryk na karcie pomiaru zgodnie z zaleceniami i zużycie wody czy prądu na osobę na tydzień gotowe. Pamiętaj o wpisywaniu jednostek.
mirek dnia March 20 2014 11:12:16 · Drukuj
UWAGA!

Kolejny etap Gimnazjalnej Ligi Matematycznej odbędzie się w środę 30 kwietnia 2014 r. o godz. 13.40 w sali nr 10 w Gimnazjum nr 2 w Bytowie.

Zapraszam
Anita Sobisz

mirek dnia March 17 2014 13:11:16 · Drukuj
Pokój i Dobro!

17 stycznia odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu biblijnego.
Zakres materiału obejmował Księgę Rodzaju 1-25.
Udział wzięło 36 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 uczniów:
- Agata Cyra,
- Anna Krawczyk,
- Stanisław Sobański. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim startującym za trud i wysiłek
włożony w przygotowanie się do etapu szkolnego.
Kolejny etap - rejonowy odbędzie się także w naszej szkole 7.03 br. (piątek) o godz. 13.30.
Wyniki etapu szkolnego są dostępne u katechetów: p. Pawła Chmieleckiego i p. Jaromira Śpiołka.
mirek dnia February 03 2014 13:08:40 · Drukuj
Pierwsza pomoc
Film edukacyjny poświęcony pierwszej pomocy. Do tej pory ukazały się filmy dotyczące numerów
alarmowych, pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oraz czynności
ratowniczych w razie zadławienia.

mirek dnia February 07 2013 10:34:04 · Drukuj
UWAGA!

Gimnazjalna Liga Matematyczna

Jak co roku w naszej szkole rusza Gimnzjalna Liga Matematyczna. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału uczniów klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 1. Zadania będą umieszczane na stronie internetowej szkoły. Regulamin Ligi Matematycznej oraz zestaw zadań na listopad zamieszczamy poniżej.

Anita Sobisz

ZADANIA

Zadania na miesiąc listopad
Zadania na miesiąc grudzień